Jak pořídit snímek obrazovky na smartphonu Android

Snímek obrazovky nebo snímek obrazovky v angličtině je snímek toho, co se zobrazuje na obrazovce našeho smartphonu. Je to velmi užitečné, například pokud chceme sdílet výsledek hry s přítelem, zaznamenat okamžik konverzace WhatsApp, uložit adresu z Google Maps nebo vám někdo pomoci prostřednictvím TeamViewer. Níže vysvětlíme všechny triky, jak proměnit to, co vidíte na obrazovce, na obrázek nebo video.

Rychlý přístup do sekcí

Pořiďte snímek obrazovky v systému Android

Od verze Android 4.0 Ice Cream Sandwich byl proces zjednodušen a dokonce standardizován. Na velké většině smartphonů tedy můžeme pořídit snímek obrazovky pomocí následující kombinace kláves (i když někteří výrobci mají jiné metody):

Snímání obrazovky je často doprovázeno malými vibracemi na obrazovce, zvukem nebo animací. Také budeme mít oznámení v oznamovací liště, kde můžeme získat přístup k zachycení z galerie. Tyto obrázky se obvykle ukládají ve formátu PNG a podle výrobce je najdeme v interní paměti v / Pictures / Screenshots nebo / DCIM / Screenshots.

Snímek obrazovky postranních tlačítek AndroidPIT 1

Snižte a zvyšte hlasitost. / © ANDROIDPIT

Samsung

Jihokorejský výrobce se vždy chtěl odlišit od ostatních, a proto je kombinace kláves zcela odlišná. Pokud máme smartphone Samsung, budeme muset provést tuto kombinaci:

Kromě této možnosti existuje další způsob, jak pořizovat snímky obrazovky pomocí gesta. Nejprve zde budeme muset tuto funkci povolit Nastavení> Moje zařízení> Gesta a ovládací prvky> Zachycení obrazovky přejetím prstem (Tento výraz se může lišit v závislosti na terminálu, v některých se objeví v podnabídce. Palm motion> Screenshot). Po aktivaci budeme muset jen přejet stranou dlaní po obrazovce. Můžeme dělat pohyb zleva doprava nebo naopak.

U smartphonů Samsung můžeme klouzat rukama po obrazovce. / © ANDROIDPIT

Galaxy Note a S Pen

V řadě Note je S Pen vybaven některými dalšími funkcemi: „Air Command“. Tato nabídka se otevře vyjmutím pera nebo stisknutím tlačítka S Pen poblíž obrazovky. Najdeme tam dvě možnosti: Album (Pomocí pera S Pen vybereme konkrétní část obrazovky, obrázek se uloží do „Scribble Book“) a Psaní na obrazovku (Pořídí se snímek celé obrazovky a můžeme psát na obrázek). Pořídíme také snímek obrazovky stisknutím fyzického tlačítka na tužce a podržením hrotu pera na obrazovce.

LG

Kromě kombinace tlačítek najdeme také způsob, jak toho dosáhnout prostřednictvím softwarové funkce zvané „Rychlá poznámka“. Pro podrobné informace doporučuji přečíst si náš článek o tom, jak pořídit snímek obrazovky na LG G3.

Huawei

Kromě standardního formuláře v EMUI Ztlumit + zapnout / vypnout, Při stahování oznamovací lišty v části „Zkratky“ najdeme další možnost. Zde najdeme ikonu s popisem „Zachytit“.

Oppo

Nemusí to být značka vlastněná mnoha uživateli, ale zaslouží si zvláštní zmínku, protože podporuje schopnost pořizovat snímky obrazovky gestem, nikoli stylem Samsung. Pokud máte Oppo R5 nebo jakékoli zařízení od čínské společnosti, budete mít příležitost pořídit snímek obrazovky posunutím tří prstů shora dolů na obrazovce.

20141216 IMGL4944

Mnoho výrobců používá vlastní metodu snímání obrazovky. / © ANDROIDPIT

Odešlete snímek obrazovky bez uložení

Od funkcí Android 6.0 Marshmallow a Now on Tap lze snímky obrazovky snadno vytvářet a odesílat okamžitě. Protože Chytré karty Google jsou funkcí Chytrých karet Google, musíte nejprve říci Google Launcher. Je již nainstalován na většině smartphonů s Androidem. Pokud tomu tak není, doporučujeme jej nainstalovat.

GoogleNainstalujte si na Google Play

Spusťte aplikaci nebo Asistenta Google a klepněte na nabídku se třemi pruhy vlevo nahoře, otevřete nastavení a povolte možnost zobrazovat karty Asistenta Google. Nyní otevřete Dotkněte se nyní při vyhledávání na obrazovce. Nyní dlouhým stisknutím tlačítka Start aktivujete funkci Nyní na klepnutí a můžeme odtud sdílet snímek obrazovky a odeslat jej osobě, kterou chceme.

AndroidPIT nyní na sdílení klepnutím

Dotkněte se a odešlete. / © NextPit

Scrollshots: Roztažené snímky obrazovky

Screenshoty nejen umožňují sdílení a oříznutí. V systému Android jsou k dispozici další typy snímků obrazovky. Někteří výrobci poskytují kromě tradičních snímků obrazovky také Scrollshots. To je užitečné zejména při pořizování delších textů nebo webových stránek. Systém funguje jednoduše, ale důmyslně.

Software pořídí první snímek obrazovky, poté se trochu posunete dolů, získáte další a tak dále, dokud se nedostanete k poslední části. Jako příklad jsme popadli domovskou stránku AndroidPIT a nahráli ji do Fotek Google. Kliknutím sem zobrazíte příklad.

Sešívejte a sdílejte pomocí plovoucího tlačítka. / © NextPit

Pokud váš smartphone nemá žádnou funkci pro vytváření Scrollshotů, můžete tak učinit pomocí aplikace Stitch & Share. Posunutí v testech nefungovalo dobře. Dokud se dostatečně překrývají, můžete aplikaci pořídit několik snímků obrazovky a připojit se k nim.

Sešívání a sdílení: velká obrazovkaNainstalujte si na Google Play

Zaznamenejte obrazovku na video

Některé telefony Sony mají v nabídce vypnutí funkci nahrávání obrazovky. Stisknutím a podržením tlačítka napájení otevřete tuto možnost. Záznamy se ukládají ve formátu MP4 / Filmy / Záznamy obrazovky /.

nahrávání obrazovky sony xperia

Záznam obrazovky je se společností Sony snadný. / © NextPit

Chytré telefony Huawei se společnými pohyby také mohou vytvářet videa s obsahem na obrazovce. Na Mate 9 můžete video pořídit dvěma stisknutími dvou kloubů na obrazovce. Na Samsungu Galaxy S7 to lze provést pomocí Game Launcheru (spouštěče her). Druhý je omezen na hry.

Vytvořte na obrazovce živé zvukové video své práce. / © NextPit

Jiné smartphony bez výchozí funkce nahrávání mohou nainstalovat aplikaci pro záznam obrazovky. V současné době je AZ Screen Recorder nejoblíbenější. Videa jsou vytvářena zvukem mikrofonu, takže můžete přímo komentovat, co děláte. Jemný dotyk přitáhne vibrace na obrazovce. Soubory MP4 jsou uloženy v adresáři AzRecorderFree a mají velikost přibližně 24 MB za minutu.

AZ Screen Recorder – No RootNainstalujte si na Google Play

Znáte jiný způsob pořizování snímků obrazovky? Myslíte si, že bychom měli zahrnout další zařízení? Vyjádřete se v komentářích!


Adaptace původní myšlenky Eric Herrmann a Isabel Valencia