Umělá inteligence se dostává i do klimatizace. Společnost LG vytváří procesor AI, díky němuž budou domácí spotřebiče chytřejší

To umělá inteligence a IoT stále více módní věci nejsou nic nového. Už je to pár let, co jsme v tomto ohledu zaznamenali velký pokrok. Jednou z dalších věcí, které uvidíme, je, jak se AI dostane k zařízením, jako jsou klimatizace. V tomto smyslu bychom chtěli říci, že společnost LG vytvořila procesor nebo čip umělé inteligence, díky němuž budou domácí spotřebiče chytřejší.

Tento čip bude dokonce použit v pračkách a ledničkách…. Vítejte ve věku „chytrých zařízení“

Inteligentní zařízení budou v našich domovech neměnná

Společnost LG oznámila, že jako součást své strategie pro urychlení vývoje zařízení AI pro domácnost vytvořila nový proprietární procesor.

Východní AI ChipJak říká LG, Neural Engine (Nebuďte překvapeni, tyto neuronové sítě jsou jen dalším módním slovem …). Pravděpodobně mluvíme o jedné z procesorových jednotek. Díky Neurální motorby nové řešení mohlo lépe napodobovat neurální síť lidského mozku. Navíc v testech prováděných společností tento čip výrazně zlepšil zpracování algoritmů hlubokého učení signálu.

LG AI ChipLG AI Chip

Nový procesor se zaměřuje jak na zpracování obrazu, tak na rozpoznávání a zpracování řeči, včetně rozpoznávání emocí. Snad nejzajímavější v tiskové zprávě je prohlášení, že procesor „detekuje fyzikální a chemické změny v prostředí“.

Společnost LG se také zaměřuje na zařízení, která budou používat nový procesor, který dokáže zpracovávat data bez připojení k internetu.

Čip AI bude používán v budoucích zařízeních LG, včetně: robotické vysavače, pračky, chladiče Y klimatizace.

Zdroj: LG

Zdravím z hloubky bytů.

Table of Contents