Válka před bleskem – FaceLight vs. Přední blesk

S Xperia C3 chtěla společnost Sony dobýt velmi stylový trh a dosud nebyla plně využívána: selfie a přední fotoaparáty. Přední kamera japonského smartphonu má blesk, který nám umožňuje mít více jasu na tváři i v noci a za špatných světelných podmínek. Nyní může každý mít tuto výhodu na svém smartphonu, vše, co potřebujeme, je aplikace. Nenechte si ujít Porovnání Pre-Flash a FaceLight.

přední strana

© Supreme Apps / Speigner Viewpoint Concepts / AndroidPIT

Obě aplikace jsou opravdu jednoduché a to, co udělají, je stejné jako u LG G3, nechte obrazovku zcela prázdnou, aby se naše tváře rozsvítily. Budeme proto hledat rozdíly ve funkcích a především ve výsledku fotografie.

Uživatelské rozhraní a funkce

Front Flash je přímá aplikace a nenajdeme v ní žádné zásadní komplikace. Když ji otevřeme, uvidíme, jak je obrazovka namalována čistě bíle, přičemž uprostřed zůstane náš čtverec s naším obrázkem. Nahoře máme lištu pro nastavení intenzity a jasu bílé.

přední blesk

Tak vážný. Vím. / © NextPit

FaceLight nabízí stejnou bílou obrazovku, ale umisťuje nás na menší čtverec, ne do středu obrazovky. Pro mě osobně to bylo opravdu malé a věc na tom není intuice, ale vzájemné vidění. V její prospěch musím říci, že tato aplikace nabízí funkce, jako je možnost zvolit tón bílého světla, aby bylo teplejší, a dokonce si vybrat mezi modrou nebo zelenou, pokud chceme, aby naše selfie měla zvláštní nádech. Umožňuje nám také vybrat si mezi videem a fotografií. Proti němu musím mluvit o mírně dotěrné reklamě.

© NextPit

Účinnost a výsledek

Pravdou je, že nepochybuji. FaceLight nabízí nejen větší rozmanitost konfigurace, ale výsledek je mnohem lepší. Na obrázku níže vám ukážeme tři fotografie pořízené pomocí FaceLight a nakonfigurované na obrazovkách ve třech různých odstínech: bílé, teplé a zelené.

Kike a já jsme v různých barevných stupnicích. / © NextPit

A tady máte výsledek aplikace Pre-Flash při maximálním jasu. Oba snímky byly pořízeny ve stejné místnosti a za stejných světelných podmínek.

Byli jsme tak soustředěni na světlo, že jsme se zapomněli podívat na kameru 🙂 / © NextPit

Stahujte aplikace

Mohu vás jen pozvat, abyste si je vyzkoušeli a podělili se o své zkušenosti s ostatními uživateli.