Zdraví NHS ve Velké Británii připravuje svou sledovací aplikaci podle dohody Apple-Google.

Jedna z věcí, která by měla být v této krizi z důvodu pandemie, kterou zažíváme na celém světě, požadována od oficiálních orgánů, je následující: Rychlost při rozhodování. Nyní není čas, aby to v paláci šlo pomalu. Tento boj proti koronavirům musíme nainstalovat a řídit co nejrychleji a nejúčinněji.

Před pár dny Apple a Google Oznámil, že byla vytvořena společná platforma pro usnadnění takové komunikace pro vlády, které chtějí sledovat kontakty a bojovat proti pandemii přes Bluetooth na smartphonech iOS a Android. Zdraví ve Velké Británii již převzalo a připravuje monitorovací aplikaci založenou na datech poskytovaných platformou dvou hlavních amerických společností. Bravo.

Na tiskové konferenci britského ministra zdravotnictví Matta Hancocka Britský zdravotní systém (NHS)Apple a Google již pracují na využití technologie sledování kontaktů v krátké době. Vytvoří aplikaci pro smartphone, která uživatele upozorní, pokud nedávno kontaktovali někoho, kdo měl pozitivní test na Covid-19.

Před třemi dny jsme zveřejnili, že Apple a Google spolupracují na smartphonech využívajících technologii Bluetooth. iOS a Android Pomáháme vládám a zdravotnickým institucím snižovat celosvětové šíření koronaviru.

BBC, digitální inovační jednotka britského zdravotnictví NHSXO takové dohodě nevěděl, dokud nebyla v pátek zveřejněna, a rychle kontaktovali dvě americké společnosti, aby vytvořily aplikaci pomocí jejich dat.

Co bude tato aplikace dělat?

Myšlenka je, pokud osoba na operaci dává pozitivní v analýze Kovid-19, předejte to v aplikaci. Váš smartphone bude tedy „označen“ jako pozitivní, zcela anonymní. Všechny smartphony, které se automaticky dostanou do kontaktu s bluetooth, tj. Blízko sebe v předchozích dnech, obdrží upozornění na možnou infekci.

Podle samotného NHS bude zkušební verze aplikace testována s několika rodinami na bezpečném místě na severu Anglie. příští týden. Nyní doufáme, že zde v naší zemi je příběh aplikován se stejnou rychlostí a účinností.